معرفی وبلاگ
ندانم که این مرز مینو سرشت که گویی بهشت است از زرع و کشت کدامین بر و بوم ارزنده است که طنازی او برازنده است عروس طبیعت بت دلستان که پوشیده پیراهن پرنیان بود اصفهان، اصفهان، اصفهان، که بی او صفایی ندارد جهان بود اصفهان جلوه ای از بهشت بویژه به هنگام اردی بهشت مگو اصفهان است نصف جهان نیرز جهان هیچ بی اصفهان بود اصفهان قلب ایران زمین بود اصفهان به ز ما چین و چین
دسته
شاهنامه
گروه اصفهان شناسي زنده رو د
دانلود كتاب
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 49818
تعداد نوشته ها : 144
تعداد نظرات : 9
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
آثار تاريخي اصفهان - اني - ساعت ۱٠:٥۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۸٩
 

   از ديگر عناصر مهم مركز محله عليقلي آقا كه در دوره هاي اخير به اين مجموعه اضافه شده است يك زورخانه است. در مورد اين زورخانه اطلاعات مكتوب در دسترس نيست ولي بنابر اظهارات اهالي محل ، محله بيد آباد يكي از محلات پهلوان پرور شهراصفهان بوده و پهلوانان اين شهر غالباً بيدآبادي بوده اند و از اين جا براي مسابقه با پهلوانان ساير شهرها به پايتخت مي رفته اند حتي چند تن ازآنها براي مدتي پهلوان پايتخت هم بوده اند . به هر حال با بررسي ها و تحقيقاتي كه در محله انجام شد محل زورخانه شناسايي شد كه در ضلع غربي مجموعه قراردارد .

جانمايي زورخانه عليقلي آقا

 

   زورخانه عليقلي آقا

   از زورخانه مذكور كه هم اكنون خراب شده آثار كمي باقي مانده و به جاي آن يك دكان پولك و نبات سازي ساخته شده بود . سازمان نوسازي وبهسازي شهرداري اصفهان در تكميل عناصر تخريب شده مركز محله علي‌قلي‌آقا زورخانه علي‌قلي‌آقا را در فضايي مجاور مجموعه جانمايي واحداث ‌نمود.

زورخانه عليقلي آقا


دسته ها : زورخانه
1390/10/4 10:5 صبح
Susa Web Tools

Susa Web Tools


ساعت فلش


Pichak go Up
تماس با ما

کد تماس با ما


مترجم سايت

مترجم سايت

جاوا اسكريپت

X