معرفی وبلاگ
ندانم که این مرز مینو سرشت که گویی بهشت است از زرع و کشت کدامین بر و بوم ارزنده است که طنازی او برازنده است عروس طبیعت بت دلستان که پوشیده پیراهن پرنیان بود اصفهان، اصفهان، اصفهان، که بی او صفایی ندارد جهان بود اصفهان جلوه ای از بهشت بویژه به هنگام اردی بهشت مگو اصفهان است نصف جهان نیرز جهان هیچ بی اصفهان بود اصفهان قلب ایران زمین بود اصفهان به ز ما چین و چین
دسته
شاهنامه
گروه اصفهان شناسي زنده رو د
دانلود كتاب
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 49821
تعداد نوشته ها : 144
تعداد نظرات : 9
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

 
گنجينه شهيدان بنائي است ماندگار كه سرگذشت سرافرازي سالكان طريق شرف و اقتدار و حافظان حريم حريّت و استقلال را روايت مي كند.
آنان كه تنديس پايداري و خودباوري در برابر تحكم و تهاجم بودند ، گنجينه شهيدان سرشار از اسوه هايي است كه سرود آزادگي را ساز مي كند و اسناد يك هويت را مي نماياند ، هويتي كه مالامال از عشق به معبود و آرمان هاي ايماني است.
گنجينه (موزه) شهيدان استان اصفهان ابتدا در سال 1376 در گلستان شهدا اصفهان تاسيس شد.استقبال شايان بازديد كنندگان بنياد را بر آن داشت تا گنجينه رادر فضائي مطلوب تر و با اسلوبي مناسب تاسيس نمايد ، پس از بررسي هاي زياد محل فعلي با انجام تغييراتي در دو طبقه با 900 متر مربع زير بنا و بهينه سازي به بهره برداري رسيد.
در گنجينه شهيدان ، ديدار كنندگان با آثار ، دست نوشته ها ، وصيت ها ، كتابها و وسايل باقيمانده از شهيدان آشنا مي شوند.
اين گنجينه مشتمل بر سه تالار مي باشد كه هر تالار داراي غرفه هاي مختلفي است كه به بعضي از آنها اشاره ميشود.
 
تالار نهضت هاي اسلامي:
در اين بخش با تعدادي از شهداي نهضت هاي يك صد ساله اخير همچون ميرزا كوچك خان ، سيد حسن مدرس و نواب صفوي كه عله استبداد و استعمار مبارزه كردند آشنا مي شويد.
 
غرفه نهضت امام خميني :
در اين غرفه ، به سير تاريخ شهادت از پانزدهم خرداد 1342 تا بهمن 1357 و پيشگامان و همراهان نهضت اما م خميني (ره)پرداخته شده است.
 
تالار دوران دفاع مقدس:
دوران دفاع مقدس از برگهاي زرين تاريخ پرفراز و فرود ايران است تنها دوراني در تاريخ معاصر ما كه متجاوزان و اشغالگران از تمامي سرزمين هاي اشغالي بيرون رانده شدند و اين اقدام سترگ ميسر نشد مگر به همت رزمندگان و رشادت سرفرازان و ايثارشهيدان.
در غرفه هاي متعدد اين تالار با آثار شهداي گرانقدر و هميشه جاويد اقشار مختلف جامعه آشنا مي شويد.
 
تالار نمايش
در اين تالار با نمايش فيلمهاي كوتاه ،يادآور حماسه آفريني ها و رشادت هاي ايثارگران و شهداي عزيز
خواهيم بود.
نشاني : اصفهان ـ خيابان آيت اله شمس آبادي ـ جنب سازمان بنيادشهيد و امورايثارگران استان اصفهان
تلفن : 03112339003

 

دسته ها : موزه ها
1390/10/4 9:1 صبح


بخشي از نگارستان  امام خميني (س) به موزه و نگارخانه دائمي در طبقه دوم اختصاص دارد كه تعداد محدودي از وسائل شخصي حضرت امام خميني (س ) ، نمونه اي از آثار معظم له شامل پيامهاي سياسي و ديني در كنار آثار برجسته هنرمندان در زمينه انديشه ها و افكار حضرتش در معرض ديد عموم قرار گرفته است . 

مكان: پل خواجو غلكه فيض  نگارستان  امام خميني (س)

 

دسته ها : موزه ها
1390/10/4 9:1 صبح
Susa Web Tools

Susa Web Tools


ساعت فلش


Pichak go Up
تماس با ما

کد تماس با ما


مترجم سايت

مترجم سايت

جاوا اسكريپت

X